Czym jest odwrotna przylga i kiedy warto ją stosować? - INTER DOOR

Szukam drzwi

Typ

Schowek0

03 czerwca 2017
porady

Czym jest odwrotna przylga i kiedy warto ją stosować?

To, czym jest odwrotna przylga najłatwiej wytłumaczyć, posługując się przykładem.

Wyobraź sobie, że masz pokój blisko korytarza, a obok niego łazienkę. Korytarz jest miejscem strategicznym w Twoim mieszkaniu. Jest również wąski, a otwarcie na oścież drzwi od pokoju mogłoby spowodować, że uderzysz nimi osobę, która właśnie wchodzi do mieszkania. Pokój jest duży, zatem wolisz, aby drzwi otwierały się do wewnątrz. Obok znajduje się jednak łazienka. Polskie przepisy zalecają, aby drzwi do łazienki otwierały się na zewnątrz. Mieszkanie jest urządzone nowocześnie, wolisz proste rozwiązania i wybierasz chowane zawiasy w drzwiach. Chcesz jednak, aby jedne i drugie drzwi po zamknięciu z zewnątrz wyglądały tak samo.

Odwrotna przylga i drzwi bezprzylgowe - otwarte


Proponujemy idealne rozwiązanie w tej sytuacji – drzwi z odwrotną przylgą. Wizualizacja powyżej przedstawia wygląd drzwi po otwarciu, a poniżej tych samych drzwi po zamknięciu. Drzwi po prawej stronie zamontowano na ościeżnicy z odwrotną przylgą. Te drugie to drzwi bezprzylgowe (ościeżnica VERA). Problem rozwiązany, a drzwi prezentują się równie okazale.

Drzwi z odwrotną przylgą - zamknięte

Cechą charakterystyczną drzwi z odwrotną przylgą jest to, że drzwi otwierają się do wewnątrz pomieszczenia, podczas gdy wizualnie od strony korytarza nie różnią się niczym od drzwi otwieranych na zewnątrz.

Odwrotna przylga w drzwiach INTER DOOR

Rozwiązanie odwrotnej przylgi można wykonać w większości modeli z oferty INTER DOOR:

ALBA, ALLANDE, BARI, BOLZANO, CAPRI, CLASSIC pełne, DERBY, LIVORNO, LOGGIA, LUKKA, MANHATTAN pełne (okleina DI MODA oraz malowane), PŁASKIE pełne, SIENA, TORINO pełne


Chcesz dowiedzieć więcej o odwrotnej przyldze?
Skontaktuj się z salonem sprzedaży najbliżej Ciebie!