Drzwi wewnętrzne - muszą być takie same? - INTER DOOR

Szukam drzwi

Typ

Schowek0

29 maja 2019
porady

Drzwi wewnętrzne – muszą być takie same?

Każde pomieszczenie spełnia we wnętrzu inną rolę. Drzwi wewnętrzne też powinny być dopasowane do funkcji, do jakiej będą służyć. Niektóre będą bardziej pasować do salonu czy gabinetu, inne lepiej sprawdzą się w łazience czy pokoju dziecka. Które z nich wybrać? I czy wszystkie muszą być identyczne?

Jak odpowiednio dopasować drzwi wewnętrzne do mieszkania?

Drzwi, oprócz wyglądu, przede wszystkim powinny być funkcjonalne. W łazience zależy nam na intymności, więc powinniśmy umieścić tam drzwi pełne lub drzwi z przeszkleniem matowym. Oczywiście warto pamiętać o podcięciu wentylacyjnym.

Wygląd drzwi do salonu determinuje już tylko wystrój wnętrza – lub nasza wyobraźnia. To miejsca zwykle uważane za „mniej intymne”. W takim wypadku nie musimy się martwić o przeszklenia.

Możemy oczywiście pokusić się o zwiększenie izolacyjności akustycznej. Wówczas domownikom nie będzie przeszkadzał szum telewizora dobiegający z salonu. Drzwi o podwyższonej izolacyjności akustycznej to doskonałe rozwiązanie do gabinetów i pokojów dzieci. A więc miejsca, w których najważniejsza jest cisza.

Najważniejsze jest to, żeby drzwi w mieszkaniu były w podobnym stylu. Jeśli decydujemy się na wnętrze nowoczesne, lepiej sprawdzą nam się drzwi minimalistyczne i proste. Jeśli wolimy wnętrza klasyczne, dobierzmy do mieszkania klasyczne drzwi.

Drzwi PŁASKIE i drzwi FRESA
Proste drzwi PŁASKIE i klasyczne drzwi FRESA marki INTER DOOR


Czy wszystkie drzwi we wnętrzu muszą być takie same?

Odpowiedź jest jedna – oczywiście, że nie! Warto natomiast trzymać się zasady, żeby zestawiać drzwi klasyczne z klasycznymi oraz nowoczesne z nowoczesnymi.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby połączyć drzwi pełne w sypialni, z drzwiami przeszklonymi szkłem przeźroczystym w salonie oraz drzwiami ze szkłem matowym w łazience.

Co z wykończeniami drzwi?

Kolor drzwi powinien oczywiście pasować do wnętrza. Wnętrze, w którym znajduje się obok siebie kilka sztuk drzwi będzie spójne, jeśli kolory poszczególnych drzwi będą do siebie zbliżone. A jeśli chcielibyśmy mieć dwa różne kolory po dwóch różnych stronach skrzydła – jest taka możliwość!

INTER DOOR oferuje opcję dwukoloru. Jeśli zamarzy Ci się szalona czerwień w sypialni i styl skandynawski na korytarzu – nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zamówić drzwi PŁASKIE malowane na czerwień z jednej strony i na biel z drugiej.