"Wióry lecą" - podręcznik do renowacji mebli - INTER DOOR

Szukam drzwi

Typ

Schowek0

26 marca 2019
nowości

„Wióry lecą” – podręcznik do renowacji mebli

Trend na renowację mebli, który pojawił się u nas jakiś czas temu, wyrósł z trzech elementów. Z niechęci do wyrzucania dobrych, choć opatrzonych już przedmiotów, z pragnienia posiadania niepowtarzalnych produktów. A co najważniejsze -powrotu mody na wystrój wnętrz z czasów PRL, który sprawił, że w nowoczesnych mieszkaniach stanęły meblościanki w czeczocie, kryształowe naczynia i fotele Chierowskiego.

Zrozumieliśmy, że nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż wspaniały efekt ciężkiej pracy własnych rąk, dlatego wielu z nas chwyciło za pilnik, papier ścierny i olej, chcąc nadać starym meblom niepowtarzalny wygląd.

Tylko jak to dobrze zrobić?

Z pomocą przychodzi Kasia Sawko. „Wióry lecą – renowacja mebli i tapicerka dla początkujących” to doskonała pozycja dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z pracą z drewnem i materiałem. Dzięki książce dowiemy się, jakie powinny byś standardowe czynności przy tego typu pracy. Poznamy różne rodzaje drewna, narzędzi i powłok. A co najważniejsze – nauczymy się jak odnowić przykładowe meble krok po kroku. To wszystko opatrzone pięknymi zdjęciami.

Kasia, autorka książki, ujęła nas swoim podejściem do pracy z drewnem już kilka lat temu. Mieliśmy przyjemność współpracować z załogą „Wióry lecą” podczas naszych spotkań z architektami w Krakowie i Rzeszowie, gdzie goście w ramach zajęć praktycznych własnoręcznie wykonywali przedmioty z drewna. Wióry leciały, pachniało lasem, a dźwięki wiercenia i piłowania były zagłuszane przez śmiech pracujących.

Trzymamy kciuki za Kasię i jej całą załogę. Z radością zostaliśmy partnerem tej książki.


Chcesz otrzymać książkę? Weź udział w naszym konkursie na Facebooku. Regulamin dostępny tutaj.

Wióry Lecą
Wióry Lecą