Szukam drzwi

Typ

Schowek0

22 lipca 2019
porady

6 stylów wystroju – jakie drzwi dobrać?


1. Nowoczesny minimalizm

Minimalistyczne wnętrza cechuje prostota w urządzaniu. Dominuje tam biel oraz proste kształty – koła lub prostokąty. Przestrzeni nie wypełniają zbędne przedmioty. Miłośnicy tego stylu stawiają na funkcjonalność.

Styl minimalistyczny - drzwi LIVORNO
Styl minimalistyczny – drzwi LIVORNO w wykończeniu DI MODA Standard savanne mat 2

Do takiego wnętrza najbardziej pasują proste drzwi w jednolitych wykończeniach. Proponowalibyśmy model PŁASKIE lub z pionowym przeszkleniem: LUKKA, SIENA bądź LIVORNO, najlepiej na ukrytej ościeżnicy.

2. Ponadczasowa klasyka

Mimo że styl klasyczny często kojarzy się z dusznymi, ciężkimi wnętrzami, wcale nie musi tak być! Elementy wyposażenia nawiązujące formą do kamienicznych lub pałacowych wnętrz sprzed lat mogą mieć świeżą, nowoczesną formę.

Styl klasyczny - drzwi FRESA
Styl klasyczny – malowane na biało drzwi FRESA 4

Sprawdzi się model FRESA, który powstał z myślą o takich wnętrzach lub model CLASSIC lub LOGGIA, zwłaszcza mały i duży szpros.

3. Intrygujący eklektyzm

Eklektyzm to pozornie niepasująca do siebie mieszanka stylów, kształtów i kolorów. Odpowiednio połączona jednak tworzy wibrujące, inspirujące wnętrze.

Styl eklektyczny - drzwi CLASSIC
Styl eklektyczny – malowane na żółto drzwi CLASSIC 4

Ciężko jednoznacznie polecić model do takiego wnętrza. Wszystko zależy od tego, co lubicie i jaki efekt chcecie uzyskać – wybierzcie drzwi klasyczne: np. CLASSIC lub FRESA albo drzwi proste – PŁASKIE, ALBA lub LOGGIA – i nadajcie im szalonego koloru.

4. Miłość do vintage

Odświeżony styl vintage święci tryumfy od dobrych kilku lat. W Polsce jest to styl inspirowany głównie wystrojem rodem z czasów PRL. Ciemne meblościanki, meble w czeczocie, kryształowe naczynia, klasyczne fotele – to główne elementy tego wystroju.

Styl vintage - drzwi LOGGIA
Styl vintage – drzwi LOGGIA pełne w wykończeniu DI MODA Prestige dąb koniak

Jeśli chodzi o drzwi, warto wybrać proste modele, np. PŁASKIE pełne lub przeszklone drzwi LOGGIA.

5. Rustykalny urok

Styl rustykalny to życie wśród natury – wnętrza wypełnione są drewnem, kamieniem, emaliowanymi naczyniami, świeżymi lub suszonymi kwiatami. To wszystko ma stworzyć atmosferę wiejskiej sielankowej chatki.

Styl rustykalny - drzwi BARI
Styl rustykalny – drzwi BARI 4 w wykończeniu NATURA Prestige dąb classic

Jako dopełnienie stylu rustykalnego we wnętrzu proponujemy drzwi BARI 4. To frezowany model w naturalnym wykończeniu, który przywodzi na myśl deskę.

6. Skandynawska przytulność

Wciąż popularny styl skandynawski charakteryzuje się przytulnością. Dominują w nim biel i szarość, miękkie materiały – koce, poduszki, narzuty. Wnętrza są jasne, dużo naturalnych dodatków, przygaszone światło.

Styl skandynawski - drzwi PŁASKIE
Styl skandynawski – białe drzwi PŁASKIE pełne

W takich wnętrzach najlepiej sprawdzą się drzwi w jasnych, stonowanych kolorach lub w wykończeniach dębowych. Modele, które polecamy do stylu skandynawskiego to PŁASKIE lub BARI.