Szukam drzwi

Typ

Schowek0

30 czerwca 2017
nowości

Małe mieszkanie – jak zmieścić drzwi?

Mała przestrzeń, wąski korytarz, ciasny pokój. Drzwi nie otwierają się ani w jedną, ani w drugą stronę. Uderzają o blat. Ciągną dywan. No i gdzie zmieścić szafkę?

Jeśli posiadasz małe mieszkanie – znasz ten problem. Zanim się poddasz i zrezygnujesz z drzwi zupełnie, zobacz, jakie masz możliwości. Mamy dla Ciebie kilka rozwiązań, które znakomicie sprawdzą się w małych mieszkaniach.

Małe mieszkanie – małe drzwi

Jednym z rozwiązań w małych mieszkaniach są wąskie drzwi. W końcu skrzydło o mniejszej szerokości to mniej miejsca zajmowanego przy otwieraniu. Większość skrzydeł z oferty INTER DOOR można w standardzie wykonać w szerokości 60 cm. To dosyć wąsko, prawda? Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w mieszkaniach najczęściej używane są drzwi o szerokości 80 cm.

Ale wyobraźcie sobie, że drzwi mogą być jeszcze węższe – na specjalne zapytanie możemy wykonać drzwi o szerokości nawet 30 cm.

A może system RONDO?

Małe mieszkanie - sposób otwierania systemu RONDO
Sposób otwierania systemu RONDO

RONDO to system, który pozwala na otwieranie drzwi systemem obrotowo-przesuwnym. Dzięki temu przy otwieraniu drzwi część skrzydła pozostaje w jednym pomieszczeniu, część w drugim.

Ponadto drzwi w systemie RONDO otwierają się w obie strony, co znacznie ułatwia użytkowanie.

Ten nagradzany system ma też inne ważne zastosowanie. Dobrze sprawdzi się jako ułatwienie dla osób niepełnosprawnych.

System RONDO możesz zastosować w wielu modelach z oferty INTER DOOR: ALBA, BARI, CLASSIC pełne, CAPRI, GLOSERO, LOGGIA, PŁASKIE pełne, TORINO pełne.

Systemy przesuwne w małym mieszkaniu

W małym mieszkaniu, oprócz systemu RONDO, możesz zastosować po prostu drzwi przesuwne ze skrzydłem drewnianym lub taflą szklaną.

Drzwi przesuwne potrzebują jedynie miejsca na ścianie – nie w głębi pomieszczenia. Niektórych z nich możesz nawet nie zauważyć! Drzwi przesuwne mogą sprawić, że jeden pokój zmieni się nagle w dwa odrębne pomieszczenia.

W ofercie INTER DOOR proponujemy kilka rozwiązań, z których możesz wybrać coś dla siebie.

Przeczytaj: Drzwi przesuwne – co wybrać?

Małe mieszkanie – optyczne powiększenie wnętrza

Jeśli masz małe mieszkanie, jest kilka trików, które sprawią, że przestrzeń będzie wydawać się większa:

  • Używaj we wnętrzu jasnych, nieprzytłaczających kolorów.
  • Powieś lub postaw lustra.
  • Schowaj drzwi w ścianie (mniej elementów to większa przestrzeń). Jeśli zastosujesz przy tym drzwi wysokie do sufitu na ościeżnicy bez górnej belki, pomieszczenie będzie wyglądało na większe.

Zdecyduj się na to, co Ci pasuje i zamień swoje małe mieszkanie w apartament.

Małe mieszkanie - drzwi ukryte w ścianie na ościeżnicy bez górnej belki
Drzwi na ościeżnicy ukrytej bez górnej belki – wysokie do sufitu

Przeczytaj: Drzwi schowane w ścianie