Szukam drzwi

Typ

Schowek0

31 stycznia 2018
targi światowe

Czym zachwyciły nas targi IMM Cologne 2018?

Styczeń był dla nas niezwykle pracowity. Z jednej strony kończyliśmy naszą nową ofertę, a z drugiej… podglądaliśmy najnowsze, wnętrzarskie trendy na IMM Cologne 2018. W tym roku zaprezentowało się ponad 1200 wystawców z 50 krajów. To wydarzenie to dla nas ogromne źródło inspiracji!

Targi wnętrz IMM Cologne 2018 to dziesięć dużych hal, a w jednej z nich symulacja wnętrza czyli „Das Haus”. Ciekawostką jest, że organizatorzy IMM Cologne każdego roku zapraszają innego projektanta, czy też architekta do współpracy. Jedynym warunkiem jest stworzenie wyjątkowego wnętrza. W tym roku z tym zadaniem zmierzyła się czeska projektantka Lucie Koldová, obecna z resztą „w domu”. Znana jest z tworzenia projektów opraw świetlnych, których rzeczywiście nie zabrakło. Całość wygląda rewelacyjnie. Ogromnym plusem była możliwość „przetestowania” tego wnętrza!

Das Haus - IMM Cologne

Jakie kolory i materiały będą modne w tym roku?

Nie powinno to chyba nikogo zdziwić, że obecność odcieni pastelowych nadal jest widoczna. Róż czy blady turkus pojawił się w wielu aranżacjach stoisk, ale w połączeniu z czernią, a wtedy już nie sprawiały wrażenie mdłych, pastelowych, tylko bardziej industrialnych. To co w tym roku zwróciło naszą uwagę to ciężkie kolory takie jak burgund, ciemna zieleń, głęboki granat. Świetnie prezentowało się w zestawieniu z czernią i nadal modnymi złotymi oraz miedzianymi dodatkami.

Targi wnętrz IMM Cologne 2018
IMM Cologne 2018
Wystawa VZOR

Drewno i stal to cały czas topowe materiały. Tutaj nie było zaskoczenia. W zestawieniu z tą kolorystyką i cały czas modnym trendem „Ku naturze” to wszystko prezentowało się naprawdę bardzo dobrze. Ciekawostką może być powrót aksamitu, przez długie lata nie był popularny. W tym roku mogliśmy zobaczyć dużo mebli tapicerowanych w tym wykończeniu. W połączeniu z ciężką kolorystyką prezentowało się to wyjątkowo.

Targi wnętrz IMM Cologne 2018

Pół świata w jednym miejscu

Targi wnętrz IMM Cologne to szansa na zobaczenie projektów z najróżniejszych zakątków świata. Tegoroczna edycja to aż 1 200 wystawców z 50 krajów. Co ciekawe nie było oczywiste skąd jest dana firma, dopóki nie padło konkretne pytanie. Niewielka ilość wystawców decydowała się oznaczyć miasta/kraje z których pochodzą. Czasem zdradzały to niewielkie, ale charakterystyczne dla danego kraju elementy. Inaczej było w przypadku wystawców z Polski. Bardzo chętnie podkreślali swój kraj pochodzenia. W materiałach pojawiało się też nawiązanie do ich historii. Trzeba przyznać, że polskie stoiska prezentowały się bardzo dobrze. Jak zawsze wrażenie robiła ekspozycja Oskara Zięty, ale nie mniejszym zainteresowaniem cieszyła się marka z Gdańska – Tabanda. Warto podkreślić, że Polskę reprezentowało aż 45 wystawców, zarówno producenci mebli, akcesoriów, mechanizmów, czy też dodatków i tkanin.

Jak jest z tymi trendami?

Trendy nie zmieniają się już tak często. To nie jest tak, że każdego roku widzimy coś zupełnie innego, zwrot o 180 stopni. Te style mieszają się ze sobą uzupełniają. Mamy chłodny minimalizm, do tego przytulny hygge i skandynawskie wyważenie „nie za dużo, nie za mało” czyli lagom. A w tym roku jeszcze burgundy i zielenie. Zauważalne, a wręcz całkowite zmiany wymagają kilku, długich lat.

Targi takie jak IMM Cologne są idealnym miejscem, aby podejrzeć m.in. nowości. To również wiele inspiracji. Warto wpisać je do swojego kalendarza i w ten sposób rozpocząć nowy rok. Wiele zapadających w pamięć ekspozycji, odkrycie do tej pory kilku nieznanych marek. To zaledwie kilka powodów dla których warto tu być. A trendy, które bacznie obserwujemy będzie można znaleźć w naszej nowej ofercie, która już niedługo ujrzy światło dzienne.

Targi IMM Cologne 2018_1

Obejrzyj galerię używając strzałek.

Targi IMM Cologne 2018_2

Targi IMM Cologne 2018_3

Targi IMM Cologne 2018_4

Targi IMM Cologne 2018_5

Targi IMM Cologne 2018_6

Targi IMM Cologne 2018_7

Targi IMM Cologne 2018_8

Targi IMM Cologne 2018_9

Targi IMM Cologne 2018_10

Targi IMM Cologne 2018_11

Targi IMM Cologne 2018_12

Targi IMM Cologne 2018_13

Targi IMM Cologne 2018_14

Targi IMM Cologne 2018_15

Targi IMM Cologne 2018_16

Targi IMM Cologne 2018_17

Targi IMM Cologne 2018_18